Prawo Budowlane w obrazkach!


O co chodzi z pebe?

PeBe, czyli PB, to po prostu skrót oznaczający Prawo Budowlane!


Prawo Budowlane oraz normy i przepisy z nim związane to prawdziwy, ciągle zmieniający się labirynt zasad, nakazów i zakazów, które w ogromny stopniu wpływają na naszą codzienność. Odnalezienie się w tym labiryncie nie jest łatwe nawet dla kogoś profesjonalnie związanego z architekturą czy budownictwem. A znajomość budowlanych przepisów przydaje się oczywiście nie tylko profesjonalistom.

Jednym z elementów przygotowywania się do egzaminu na uprawnienia budowlane jest dla architektów ćwiczenie umiejętności przedstawiania różnych przepisów z dziedziny Prawa Budowlanego w formie rysunkowej. Formalny język ustawy, w który ubrane są te wszystkie przepisy sprawia, że poruszanie się wśród nich, przeskakując pomiędzy kolejnymi paragrafami, jest czasochłonne i zupełnie nieefektywne. Taki stan rzeczy sprawił, że znajomość przepisów Prawa Budowlanego traktowana jest niemalże jak hermetyczna wiedza dostępna jedynie nielicznym wybrańcom, którzy z resztą też mają z nią problem. Chcąc zmienić ten stan rzeczy postanowiliśmy przygotować e-booka, który przedstawi przepisy budowlane tak, jak widzą je architekci przygotowujący się do egzaminu na uprawnienia.

Przykładowa strona

Co jest naszym celem?


  • Przedstawienie przepisów związanych z Prawem Budowlanym w sposób maksymalnie zrozumiały i jednoznaczny.
  • Stworzenie rysunkowej ściągawki z Prawa Budowlanego w atrakcyjnej i czytelnej formie graficznej.
  • Podział przepisów na kategorie z łatwym do przeszukiwania skorowidzem. Chcemy maksymalnie ułatwić znalezienie potrzebnej informacji - stworzyć kategorie zarówno tematyczne jak i odpowiadające poszczególnym ustawom, rozporządzeniom i normom.
  • Rozpowszechnić znajomość nudnych przepisów w fajnej formie.


Dla kogo przeznaczony jest ten e-book?



  • Dla budujących lub planujących budowę - wiedz co możesz, a czego nie możesz zbudować. Nie uzależniaj się od wiedzy i interpretacji innych.
  • Dla właścicieli działek i domów - wiedz, czy Twój dom spełnia wymagania oraz czy sąsiad nie próbuje zrobić czegoś niezgodnie z przepisami. Obaj możecie uniknąć kłopotów.
  • Dla klientów architektów - bądź partnerem w rozmowie z profesjonalistą, nie daj sobie wmówić nieprawdy. Architekci też popełniają błędy, tym bardziej w sytuacjach kiedy ich rola ogranicza się do podpisu (co jest dość powszechne jak wiemy).
  • Dla architektów i budowlańców - mimo, że oczywiście Prawo Budowlane mają w małym palcu - mała ściągawka na pewno im nie zaszkodzi.
  • Dla przygotowujących się do zdania egzaminu na uprawnienia budowlane - dzięki rysunkom zapamiętasz więcej w krótszym czasie.

Mamy dla Ciebie darmową próbną wersję e-booka!

Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną, darmową próbkę, która pozwoli Ci zapoznać się z ideą e-booka. Możesz ją pobrać klikając w widok książki po prawej stronie tego postu!
Na tych kilku stronach dowiesz się jak obliczać kubaturę budynku brutto, co to jest powierzchnia użytkowa i jak ją liczyć oraz jak można usytuować budynek na działce budowlanej. Dowiesz się również w jaki sposób chcemy przedstawiać przepisy.
Mamy do Ciebie jedną prośbę! Pomóż nam stworzyć produkt spełniający Twoje oczekiwania w 100%! Zrobisz to biorąc udział w krótkiej ankiecie - nie zajmie ci ona więcej niż 2 minuty, a nam dostarczy bezcennych informacji.

Co zrobić, aby wziąć udział w ankiecie?

  • Ściągnij próbnego e-booka klikając tutaj.
  • Zapoznaj się z materiałem.
  • Na ostatniej stronie znajdziesz link do ankiety.
  • Wypełnij ankietę zgodnie ze wskazówkami.
  • Po zakończeniu czeka cię prezent - niespodzianka!
Dziękujemy!


7 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa inicjatywa! Muszę namówić swojego faceta konstruktora do wypróbowania e-booka. Projekt interesuje mnie też o tyle, że sama próbuje przedstawiać prawo graficznie, ale w algorytmach. Powodzenia

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki. Ostatnio odwiedziłem Twojego bloga - super sprawa, godne polecenia. Nie tylko dziedzina Prawa Budowlanego potrzebuje nieco bardziej "ludzkiego" podejścia. Twój pomysł na przedstawianie przepisów w formie graficznych schematów od razu mi się spodobał - sam robiłem podobne rzeczy z Prawem Budowlanym w trakcie przygotowań do egzaminu na uprawnienia - taką "mapę" Prawa Budowlanego zamierzam udostępnić, ale wymaga ona jeszcze kilku szlifów. Mam nadzieję, że zdążę przed zmianami ;D. Powodzenia - będę śledzić z zainteresowaniem!

      Usuń
  2. Pracuję w biurze projektowym i sama muszę zerknąć co i jak. Przydałoby mi się na pewno.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj! Dzięki za zainteresowanie. Na razie na stronie jest jedynie "próbny" e-book. Pracuję nad nieco bardziej otwartym podejściem do tematu. Gorąco polecam zajrzeć za "jakiś czas" - szykuję kilka zmian, mam nadzieję, że na lepsze. Przy okazji przepraszam wszystkich, że tak długo to trwa - niestety rozciągliwość czasu ma swoje granice ;).

      Usuń
  3. Świetny pomysł z takim e-bookiem. Naprawdę to jest najprostszy sposób tłumaczenia prawa budowlanego. Pozdrawiam - Łukasz z doradztwo prawne - http://www.iurico.pl/oferta/doradztwo/

    OdpowiedzUsuń
  4. Zaufaj naszej kancelarii – klucz do spokoju w sprawach prawnych. Profesjonalizm, skuteczność, twoje prawa w bezpiecznych rękach. Skorzystaj, abyś mógł spać spokojnie. https://platek-wspolnicy.pl/prawnik-nieruchomosci-wroclaw

    OdpowiedzUsuń

Template developed by Confluent Forms LLC; more resources at BlogXpertise